Archív - Mikuláš Huba, nezávislý poslanec NR SR 2012 - 2016

Tento text bol pôvodne uverejnený na stránke www.obycajniochranari.sk.

V prehľade Hospodárskych novín sú jednoznačne najaktívnejším parlamentným zoskupením Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Pod nadpisom "V parlamente je najaktívnejšia. Jurinová prevyšuje kolegov" vyšiel na webe Hospodárskych novín článok, porovnávajúci aktivitu poslancov Národnej rady SR. V uverejnenom prehľade je zoskupenie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti jednoznačným víťazom v počte 340 predložených poslaneckých návrhov za rok 2013 (pred druhým Smerom s počtom 195 predložených návrhov a tretími nezaradenými - 129 návrhov). Horšie by dopadla štatistika, koľko z predložených návrhov OĽaNO prešlo...

Medzi jednotlivcami - poslancami najviac pozmeňujúcich návrhov predložila spomínaná Erika Jurinová (OĽaNO) pred Martinom Feckom (OĽaNO); na treťom mieste sa s rovnakým počtom návrhov umiestnili Jana Žitňanská (nezaradená), Mikuláš Huba a Ján Mičovský (obaja OĽaNO).

Najviac iniciatívnych návrhov predložili: Miroslav Kadúc (OĽaNO), Alojz Hlina (nezaradený), Martin Fecko (OĽaNO), Igor Matovič (OĽaNO) a Erika Jurinová (OĽaNO).

A najviac interpelácií v roku 2013 predložili Miroslav Beblavý (nezaradený), Mikuláš Huba (OĽaNO), Erika Jurinová (OĽaNO), Ján Mičovský (OĽaNO) a Jana Žitňanská (nezaradená).

Podľa uverejnenej štatistiky by sa dalo usúdiť, že aktivita poslancov a poslankýň je vlastná skôr nezaradeným poslancom a členom tzv. neštandarných politických zoskupení. Poslanci - členovia tzv. štandardných parlamentných strán teda svoju energiu investujú inde. Je na voličoch posúdiť a oceniť statočnosť a zmysluplnosť ich práce.

Citovaný článok: http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/v-parlamente-je-najaktivnejsia-jurin...