Archív - Mikuláš Huba, nezávislý poslanec NR SR 2012 - 2016

Tento text bol pôvodne uverejnený na stránke www.obycajniochranari.sk.

Našťastie nie 1. apríl :-)

Prajeme všetkým čitateľom a návštevníkom webu Obyčajných ochranárov krásne sviatky jari a radi zdieľame pri tej príležitosti jednu dobrú správu - od Juraja Rizmana z Greenpeace:

"Vážení priatelia,

pred pár dňami ste mnohí podporili hromadnú pripomienku organizácie Greenpeace a košických občianskych iniciatív k návrhu novely geologického zákona. Som veľmi rád, že Vám môžem oznámiť dobrú správu – vyhrali sme!

Ministerstvo životného prostredia SR nám v rámci prerokovania našej hromadnej pripomienky, potvrdilo, že kompetencie obcí a miest v oblasti povoľovania geologického prieskumu uránu zostanú zachované v dnešnej podobe!

Vďaka obrovskej podpore Vás a ďalších vyše 7100 ľudí sa nám podarilo zastaviť pripravované zmeny geologického zákona, ktoré by výrazne pomohli ťažobným spoločnostiam a obmedzili by právo miestnych komunít povedať NIE uránovému prieskumu. Žiadna legislatívna zmena v prospech prieskumu uránu sa teda nekoná!

Sme veľmi radi, že Ministerstvo životného prostredia SR vypočulo hlas občianskej verejnosti, samospráv a environmentalistov a garantovalo, že dnešné „status quo“ zostane zachované.  Ak ste niekedy mali pochybnosti o tom, aký zmysel má Váš podpis na petícií, Vaša podpora Greenpeace, či iných občianskych iniciatív - úspech v tejto kampani je dobrou odpoveďou. Vaša aktivita má jasný a merateľný výsledok, ktorý pomohol ľudom aj prírode!

Juraj Rizman

riaditeľ Greenpeace Slovensko

PS. Ak máte záujem sledovať ďalší vývoj kampane proti plánovanej ťažbe uránu a dostávať aktuálne informácie o dianí v oblasti ochrany životného prostredia priamo do Vášho mailboxu, prihláste sa TU:
http://www.greenpeace.org/slovakia/sk/My/sign-up/"