Erik Baláž získal jednu z hlavných cien Ekofilmu v Brne

Filmár a ochranca prírody, člen S-O-S Erik Baláž zvíťazil so svojím filmom Nesmrteľný les v kategórii Krásy prírody a získal tak jednu z hlavných cien 43. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Ekofilm v Brne. Podarilo sa mu to v konkurencii 2500 filmov z celého sveta. Cenu si Erik osobne prevzal z rúk člena poroty, svetoznámeho fotografa divočiny, Staffana Windstranda, v piatok 6. októbra.

Film Nesmrteľný les je druhým filmom z tatranskej trilógie natočenej v rámci spoločnosti Arolla Film, ktorú Erik Baláž založil spolu so svojimi kolegami Karolom Kaliským a Jozefom Fialom, aby prostredníctvom filmu Strážca divočiny a knihy Posledná pevnosť prispeli k ochrane Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách. Povzbudení úspechom prvého projektu sa rozhodli pokračovať ďalej.

Vo všetkých projektoch sa snažia prostredníctvom autentických záberov sprostredkovať svoje nadšenie pre divokú prírodu širokej verejnosti a prispieť k ochrane konkrétnych území divokej prírody. V súčasnosti sa snažia prispieť k záchrane horských lesov a hlucháňa hôrneho, ktorému na Slovensku hrozí vyhynutie kvôli ničeniu jeho biotopov nadmernou ťažbou dreva, výstavbou lesných ciest a ďalšími devastačnými aktivitami.

Z webovej stránky festivalu:
V kategorii Krásy přírody triumfoval slovenský dokument Nesmrtelný les Erika Baláže. „Unikátní les má stromy s průměrným věkem od pěti do osmi set let, některé i tisíc let. Filmem se snažíme ukázat, jak toto prostředí funguje a jak je v něm vše propojené,“ popisuje Erik Baláž svůj snímek, ve kterém je vztah lesa a živočichů vyprávěn na příběhu medvěda v Tatrách.

Srdečne blahoželáme!